Doba už není to, co bývala, a sortiment dnešních hardwarových produktů dalece překračuje výběr v době, kdy ať si člověk koupil cokoliv, defakto nemohl šlápnout vedle. A tak jsem si i já řekl, že si taky koupím nějakou modernější grafárnu, ať mi to renderování videí o cosi rychleji odsýpá …

Rozhodl jsem se pro MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC a vlastně tak trochu náhodně, protože se v tom už vůbec neorientuji. Základovku mám ještě stále Intel DB75EN s 350W zdrojem, což by mělo být pro danou kartu dostačující.

První problém, na který jsem narazil, byl zdroj – a sice, že neměl napájení pro PCI! Takže jsem musel koupit nový … dále k mému monitoru mám pouze VGA kabel, takže jsem přiobjednal i redukci na HDMI.

Dalším problémem bylo, že mi PC vůbec nechtěl startovat a jen vždy 2x pípl. To se vyřešilo tím, že jsem měl špatně zastrčený kabel od monitoru v grafické kartě.

No a posledním problémem bylo, že se mi po startu jen zobrazila BIOSová obrazovka a tam se to zaseklo. PC nereagoval na klávesnici a prostě na nic … To se vyřešilo tím, že jsem si updatnul na novější BIOS (někdy z roku 2013) a už to jede!

Takže pokud se pokoušíte o něco podobného a máte podobné problémy, snad vám tohle aspoň trochu pomůže.