Jakožto zlatý hřeb letošní letní dovolené jsem si naplánoval vyzkoušet, jestli dokážu vyjet se svou elektrokoloběžkou Xiaomi Mi až na Radhošť. Podařilo se mi to?

Zhruba na 4. km cesty Knížecí směrem na pustevny mě během pauzy přes nos cvrnkl takový zvláštní zápach, jako když se taví plast. Sáhnu na přední kolo a málem si spálím prsty (mohlo mít cca 50-60 st. C). Tak jsem zbytek dotlačil po svých, abych koloběžku úplně neodvařil – 4km neustálého stoupání je pro ní už příliš. Tzn. jestli chce člověk něco elektro na hory, tak asi jedině horské elektrokolo, kde několik takových jsem dokonce i potkal!

Cestou zpět na nejsilnější rekuperaci jsem musel dobržďovat jen občas a dobilo mi to asi 27% baterie. Projížďka to však byla parádní – nejlepší část celého výletu.

Na úseku kousek pod Pustevnami již jsou dobře připraveni pomocí různých výstražných cedulí 🙂

Cestou se také vyskytly pěkné výhledy.

Cestou po hřebeni na Radhošť se většinu cesty jet nedalo a tak jsem musel tlačit. I během tlačení to drncalo tolik, že pokud bych měl náběh na karpální tunel, tak už jsem nejspíš vyléčený 😀

Konečně zde! Celý výlet mi zabral asi 3h a 45min i s návratem k autu.

A abych neopomenul, tak i kaple 🙂 . Líbily se mi tam ty mraky v pozadí … jednou z toho bude dobrý obal na nový track 😀 .

PS: Kaple se bez lidí vyfotit nedá. Pořád tam nějací byli nebo chodili. Zaručený návod je vyfotit to z více úhlů a pak ty lidi vyretušovat 😀

Závěrem

Usoudil jsem, že elektrokoloběžka na hory dělaná není. Max. 1-2km neustálého stoupání možná dá, ale po těch 4km jsem ji málem odvařil.