Kdo již někdy natáčel s GoPro uvnitř pod zářivkama, možná si někdy mohl všimnou nepříjemného blikání. Dobrou zprávou je, že GoPro má na to tzv. “anti-flicker”, akorát má to jednu takovou matoucí drobnost, která mě minule vypekla.

Normálně udělám swipe dolů, dám Preferences, General a listuji níže, kde přepnu Anti-flicker z 60Hz na 50Hz, což by mělo odpovídat naší Evropské síťové frekvenci (no vlastně snad i všude jinde krom Ameriky). Akorát když jsem se vrátil zpět na živý náhled, tak jsem to blikání viděl pořád! Tak jsem si říkal, že to asi nebude lepší a přepl jsem to zpět na 60Hz, což byla chyba …

Dnes jsem si s kamerkou trochu hrál a zkoušel si s tím poradit a zjistil jsem, že když se Anti-flicker přepne, tak ten živý náhled se nezaktualizuje! Je třeba např. kamerku vypnout a zapnout, anebo přepnout framerate na jinou hodnotu a zase zpět, a pak už to vypadá vše v cajku!

Už jsem byl z toho trochu zoufalý, protože to bylo již druhé natáčení, které jsem takto poprznil … nonic, takže příště již s jistotou na 50Hz a doufám, že už to bude dobré :-).