A opět tu máme podzim! Ehm, tedy spíše už zimu. No co … postupně si na tento fakt už začínám zvykat, že podzimní sklizně z Číny ochutnám spíše až po Novém roce. Pojďme si to tedy trochu shrnout a podívat se, co budu letos kupovat.
7A Tie Guan Yin
Kde jsou ty časy, kdy JK Tea nabízel svou podzimní 7-áčkovou Bohyni? To, že je v nabídce i letos ,,pouze” 6A, mě mrzí asi ze všeho nejvíc. Nicméně jsem jim psal email, abych zjistil, proč už ji nenabízejí. Důvodem tedy byl nízký zájem kupců za takovou cenu. Tentokrát mi odpovídala Amber, tak jsem jí navrhl, aby se zeptala svého šéfa (nebo možná šéfky), jestli by na příští podzim přecijenom 7A Bohyni nenabízeli alespoň ve velmi omezeném množství. Souhlasila a já jsem velmi zvědav, jak dopadne podzim 2015 a pokud se v nabídce 7A Tie Guan Yin znovu objeví, pak budu rád, že jsem se o to zasloužil! 🙂
Změna kvalitativních hodnot
Vždy jsem měl za to (a dal bych ruku do ohně, že kdysi jsem to na webu JK Tea shopu četl), že by se Anxi oolongy daly dle kvality seřadit od nejlepšího takto: Tie Guan Yin, Mao Xie, Ben Shan a Huang Jing Gui. Nicméně jak se dívám na popis k Anxi oolongům na stránkách JK Tea shopu nyní, vidím, že Ben Shan je uveden před Mao Xie. Tož hledím na to jak blázen a tohle bude letos důvodem, proč jsem se rozhodl vzít oba (holt stojí stejně), postavit je vedle sebe a udělat si na ně vlastní názor.
Letošní nákup
– 50g 6A Tie Guan Yin
– 50g Ben Shan
– 50g Mao Xie
Svému mistrovi ještě přikoupím 100g tradiční pražené Bohyně. Já osobně pražené čaje moc nemusím jak kvůli chuti, tak ideologicky z důvodu, že pokud se čaj nevyvede, pražením se jeho vady dají docela dobře zahladit :-).